Repertuar
 
Repertuar
Możliwości wykonawcze obsady duetu akordeonowego otwierają bardzo szerokie spektrum doboru repertuaru, pozwalając sprostać różnorodnym oczekiwaniom organizatorów. W obszarze zainteresowań duoAccosphere znajduje się równolegle muzyka współczesna oraz transkrypcje kompozycji pochodzących z minionych epok. Wyrazem tego jest zarówno współpraca z kompozytorami, prawykonania nowych utworów (m.in. Wojciecha Ziemowita Zycha, Anny Sowy, Grzegorza Majki, Petera Machajdika, Kiry Maidenberg-Todorovej, Wołodymira Runczaka, Renaty Stivriny, Svena Ingo Kocha, Macieja Zimki), a także autorskie aranżacje dzieł wywodzących się z literatury fortepianowej, organowej, kameralnej czy orkiestrowej.

Szczególnie istotnym obszarem działalności artystów jest muzyka barokowa oraz poszukiwania jej nowych środków interpretacyjnych w odniesieniu do współczesnych możliwości instrumentarium akordeonowego. W repertuarze duetu znajdują się m.in. transkrypcje wszystkich trzech koncertów na dwa klawesyny i orkiestrę Jana Sebastiana Bacha, dzieła „klawesynistów francuskich” oraz Domenico Scarlattiego.

Repertuar każdego koncertu jest dobierany indywidualnie w zależności od rodzaju przedsięwzięcia oraz warunków akustycznych. Programy koncertów duoAccosphere zawierają zarówno wykonania utworów duetowych, jak i prezentacje solowe. Stanowi to o dodatkowej wartości i marce duetu, w pełni obrazując potencjał artystyczny obojga artystów.

 
 
© 2019 duoAccosphere Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www
© 2019 duoAccosphere Wszystkie prawa zastrzeżone
strony www